emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

samochód z nawigacją
Motoryzacja

Czy można wypożyczyć samochód z nawigacją?

Klientami wypożyczalni samochodów często są osoby zainteresowane organizacją rodzinnego wyjazdu do innego miasta, a czasem nawet państwa. Podróż w nowe miejsca wiążę się z koniecznością używania nawigacji, której głównym zadaniem jest sprawne doprowadzenie kierowcy do hotelu, restauracji czy punktu widokowego na trasie. Czy nawigacja znajduje się w standardowym wyposażeniu wynajmowanych pojazdów, czy za ten przywilej trzeba dodatkowo zapłacić?

Czy nawigacja stanowi standardowe wyposażenie wynajmowanych aut?

To, czy wynajmowany samochód ma nawigację w standardzie, zależne jest od modelu konkretnego auta. W samochodach fabrycznie wyposażonych w nawigację satelitarną korzystanie z GPS-u jest możliwe bez ograniczeń przez cały okres trwania najmu. Auta wypożyczane są z całym swoim wyposażeniem, więc używanie nawigacji przez kierowcę jest wliczone w cenę wynajmu.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: W innej sytuacji są klienci, którzy są zainteresowani wynajmem małych aut miejskich, które nie mają nawigacji w standardzie. W takich przypadkach wypożyczalnie umożliwiają wynajem urządzeń przenośnych, za które kierowca musi dodatkowo zapłacić. Są również firmy, które oferują wypożyczenie samej nawigacji, bez samochodu. Jest to idealne rozwiązanie dla kierowców nieposiadających GPS, a wybierających się w daleką podróż.

Ile trzeba dopłacić za nawigację?

Ceny za usługi dodatkowe, w tym wypożyczenie nawigacji, ustalane są indywidualnie przez każdą wypożyczalnię. Większość firm cennik dodatków do wynajmowanego auta umieszcza na swojej stronie internetowej. Dzięki temu klienci mogą poznać dodatkowe opłaty przed rezerwacją wybranego modelu. Umożliwia to dokładne obliczenie wszystkich kosztów związanych z wypożyczeniem samochodu. Jeżeli cennik nie jest dostępny na stronie firmy zajmującej się krótkoterminowym wynajmem samochodów, osoba zainteresowana autem z nawigacją może skontaktować się bezpośrednio z biurem obsługi klienta danej wypożyczalni. Rozmowa z konsultantem pozwoli dopytać nie tylko o cenę nawigacji, ale także innych usług dodatkowych oferowanych przez firmę.

Dlaczego warto wypożyczać samochody z nawigacją?

Nawigacja satelitarna ułatwia podróżowanie i zwiększa bezpieczeństwo jazdy podczas poruszania się po nieznanych drogach. Dzięki nawigacji kierowca może sprawdzić dokładną długość trasy i czas potrzebny na jej przebycie. Dotarcie do celu jest dzięki temu znacznie prostsze. Produkowane obecnie nowoczesne modele nawigacji GPS ostrzegają również przed tworzącymi się zatorami drogowymi oraz wypadkami komunikacyjnymi. Udzielają informacji o korzystnych drogach objazdowych, co pozwala ominąć potencjalne przeszkody i uniknąć stania w wielokilometrowych korkach. Samochodami wyposażonymi w nawigację GPS podróżuje się zdecydowanie bardziej komfortowo. Urządzenie umożliwia wyszukanie adresu zarezerwowanego hotelu czy pensjonatu, a także podpowiada adresy miejsc, w których możesz odpocząć w czasie jazdy.