emotis.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

gaz do starego auta
Motoryzacja

Czy warto zakładać gaz do starego auta?

Instalacje gazowe stały się tak popularne, że dziś można kupić samochody z fabrycznie instalowanym LPG. To ogromna oszczędność, gdyż rosnące w zawrotnym tempie ceny paliwa, mocno uderzają nas po kieszeni, a szczególnie tych, którzy intensywnie korzystają z auta. Jak nietrudno zauważyć, cena litra gazu jest niższa o ponad połowę od ceny benzyny. Oznacza to, że auto z gazem znacząco zredukuje wydatki, jakie do tej pory ponosiliśmy z tytułu zakupu paliwa. Czy zawsze opłaca się inwestować w instalację gazową?

Montaż gazu

Warto wspomnieć, że nie każdy silnik przystosowany do benzyny będzie dobrze tolerował gaz. Mechanicy często odradzają instalację LPG w pojazdach, które mówiąc kolokwialnie, tego nie lubią. Możemy bowiem sprawić, że auto z czasem będzie przysparzało nam tak ogromnych trudności technicznych, że jego dalsza eksploatacja będzie wymagała dużych nakładów finansowych.

Gaz warto więc montować jedynie w tych pojazdach, w których mamy gwarancję, że silnik poradzi sobie bez problemu z nowym paliwem. Drugą kwestią, o jakiej trzeba pamiętać, jest markowa instalacja gazowa. Wybierajcie wysokiej jakości produkty, w czym pomoże kredyt gotówkowy. Są one gwarancją nie tylko bezpieczeństwa, ale przede wszystkim trwałości, co ma duże znaczenie przy eksploatacji pojazdu.

Gaz w starym samochodzie

Dość dyskusyjna jest kwestia montażu gazu w starym samochodzie. Nie można bowiem kategorycznie powiedzieć, że to decyzja zła, ani jednoznacznie wskazać, że to świetne rozwiązanie. Wszystko zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest z pewnością wiek auta i czas, przez jaki chcemy go jeszcze eksploatować. Jeśli to kilkudziesięcioletni pojazd, wówczas instalacja gazowa może nawet przewyższyć jego wartość.

Gdy natomiast mamy do czynienia z samochodem kupionym kilkanaście lat temu, którym chcemy jeździć jeszcze długo, wówczas warto rozważyć tę decyzję. Kluczowy jednak wpływ na wybór powinna mieć intensywność korzystania z samochodu. Na pewno gaz będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które miesięcznie pokonują znaczne odległości. Wówczas inwestycja w instalację gazową, w której pomoże kredyt gotówkowy, znacznie szybciej się zwróci.

Po co gaz w aucie?

Warto zastanowić się, po co jest nam potrzebna instalacja gazowa w samochodzie? Jak nadmieniliśmy wcześniej, jeśli nie planujecie długich tras, a jedynym sposobem korzystania z auta jest codzienny przejazd kilku kilometrów do pracy, wówczas z pewnością inwestycja ta będzie nieopłacalna. Musicie się bowiem liczyć z koniecznością wydania kilku tysięcy złotych, ponieważ tyle kosztuje wysokiej jakości instalacja gazowa do samochodu.

Do tych kosztów należy doliczyć także coroczne przeglądy, które są nieco droższe od standardowych. Nie ma także znaczenia wiek auta – jeśli jest w nim zamontowany gaz, wówczas nawet nowe samochody muszą przechodzić coroczną kontrolę na stacji diagnostycznej. Gaz na pewno będzie doskonałą opcją dla tych z was, którzy jeżdżą dużo. Wówczas można liczyć się z oszczędnościami na poziomie kilkudziesięciu procent, a koszty montażu instalacji LPG bardzo szybko się zwrócą. Gdy na przeszkodzie do uruchomienia w aucie instalacji gazowej stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z możliwości, jakie daje kredyt gotówkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.