emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

futra polerskie
Motoryzacja

Do czego służą futra polerskie?

Choć samochód jest przeważnie kojarzony ze swoją funkcją praktyczną, niewielu kierowców świadomie ignoruje jego inne funkcje. Od lat możemy usłyszeć, że jest to wizytówka właściciela, nie jesteśmy więc zaskoczeni, że samochody są postrzegane także jako element hobby, jakim często bywa motoryzacja. Takie postrzeganie auta skłania do zadania sobie pytania o to, jak należy o nie dbać. Dziś odpowiedź na nie jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. W punktach sprzedaży nie brakuje naprawdę interesujących rozwiązań. Jednym z najciekawszych są futra polerskie.

Futra polerskie – co to za sprzęt?

Polerowanie lakieru samochodowego nie jest prostym zadaniem i nie ma tu większego znaczenia to, czy jest on stary, czy też nowy. Za każdym razem powinniśmy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z pracą, która wymaga od nas nie tylko dużych umiejętności, ale i sporej wiedzy. Nawet najdłuższe doświadczenie nie zda się jednak na wiele, jeśli nie postawimy na sprzęt wysokiej klasy. Na rynku nie brakuje interesujących rozwiązań, a wysokiej jakości futra polerskie budzą szczególnie duże zainteresowanie. Nie może być zresztą inaczej. Mamy przecież do czynienia z rozwiązaniami z powodzeniem stosowanymi nie tylko podczas polerowania ręcznego, ale i mechanicznego.

W zależności od modelu, możemy spotkać się zarówno z futrami wykonanymi z wełny, jak i z włókien poliestrowych. Różnice odnoszące się do poszczególnych wariantów dotyczą jednak przede wszystkim stopnia ścieralności. Tylko od kupującego zależy też to, czy zdecyduje się na miękkie, czy też na twarde futra polerskie. Tu duże znaczenie mają indywidualne upodobania i nawyki, choć częściej można usłyszeć o popularności miękkich nakładek postrzeganych zwykle jako rozwiązania bardziej komfortowe podczas pracy.

Futra polerskie są w stanie ochronić lakier nie tylko przed plamami i zarysowaniami, choć właśnie w ten sposób najczęściej opisuje się ich zalety. Warto zwrócić uwagę także na to, że nie mają sobie równych jako skuteczna ochrona zarówno przed brudem, jak i przed kurzem, promieniami słonecznymi oraz deszczem. Sięgając po nie możemy mieć też pewność, że wygląd karoserii stanie się bardziej estetyczny, a samochodowi, który jest już nieco nadgryziony przez ząb czasu ubędzie co najmniej kilka lat.

Jak wybrać produkt wysokiej jakości?

Futra polerskie można dziś znaleźć w imponującej liczbie np. tutaj sklep.motogo.pl/futra-polerskie-c34. Niestety, nie każdy ich rodzaj charakteryzuje się tak samo wysoką jakością. Warto więc pamiętać o tym, że jedną z najważniejszych kwestii poruszanych podczas wyboru tego rodzaju rozwiązania jest ta, która odnosi się do średnicy futra. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy powinna być ona większa, czy też mniejsza. Dobrze jest więc pamiętać, że futra polerskie kupujemy w konkretnym celu, a tym samym kluczowe znaczenie będzie miało to, jakiej wielkości powierzchnia ma być polerowana za ich pomocą. Na początku naszej przygody z tymi rozwiązaniami warto zastanowić się więc nad tym, czy zakup kilku futer nie będzie lepszą opcją niż sięgnięcie jedynie po jeden jego rodzaj.

Także twardość futra polerskiego może mieć znaczenie tak dla jego jakości, jak i samego komfortu odczuwanego podczas korzystania z niego. I tu należy mieć na uwadze przede wszystkim konkretne defekty, które pojawiły się na powłoce lakierniczej i które chcemy z niej usunąć. Tu przyda się nam dodatkowy zakup – tak zwane wykończeniowe futro polerskie znane z tego, że nie ma sobie równych wtedy, gdy pojawia się konieczność usunięcia drobnych niedoskonałości.

Pamiętajmy też o tym, że nawet najlepszej jakości futro polerskie nie zda się na wiele, jeśli nie będzie przez nas wykorzystywane we właściwy sposób. Tylko prawidłowa praca z nim jest w stanie przedłużyć jego żywotność. Najważniejsza z zasad odnoszących się do jego używania mówi o tym, że na początku konieczne jest wykonywanie niewielkich obrotów przy jedynie umiarkowanym nacisku. Dopiero z czasem mogą one być zwiększane.

Gdzie kupić futra polerskie?

Lista miejsc, w których czekają na nas futra polerskie, jest coraz dłuższa. Można znaleźć je w salonach samochodowych i warsztatach, na stacjach benzynowych oraz w sklepach z artykułami do pielęgnacji samochodów. Futra polerskie coraz częściej pojawiają się też w hipermarketach, choć ich wybór jest w takich miejscach dość mocno ograniczony.

Jeśli zależy nam na sprawdzonym rozwiązaniu wysokiej jakości, a jednocześnie liczymy na jego przystępność cenową, dobrym pomysłem okaże się z pewnością odwiedzenie jednego ze sklepów internetowych z akcesoriami do samochodów. Plusem takich miejsc jest także możliwość złożenia zakupów dokładnie wtedy, gdy ma się na to ochotę, bez obaw o to, że wysyłka towaru zajmie wiele czasu.