emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

aluminiowe felgi
Motoryzacja

Jak dbać o aluminiowe felgi zimą?

Zima to wyjątkowy okres dla kierowców. Wówczas warunki na drodze stają się trudniejsze, a konserwacja pojazdu bardziej wymagająca. Właśnie dlatego oprócz wymiany opon na zimowe czy stosowaniu odpowiednich płynów eksploatacyjnych muszą pamiętać też o czynnościach pielęgnacyjnych. Jednym z elementów, które wymagają zastosowania odpowiednich środków, są felgi aluminiowe. Na co zwracać uwagę i w jaki sposób o nie dbać w zimniejszych miesiącach, aby nie wpływały negatywnie na bezpieczeństwo na drodze, a do tego były estetyczne?

Dlaczego felgi aluminiowe wymagają szczególnej pielęgnacji zimą? 

Felga to element pojazdu, który z jednej strony wpływa na jego estetykę, a z drugiej ma też ogromne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa. Felgi są bowiem narażone na działanie pyłu z klocków hamulcowych, błota czy tłuszczu. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana wraz z rozpoczęciem okresu zimowego. O to, na co wówczas są narażone felgi, zapytaliśmy naszego rozmówcę, czyli specjalistę ze sklepu detailingowego Gloss Factory w Katowicach, który powiedział nam:

– Zima to czas, w którym kierowcy powinni szczególnie zadbać o felgi aluminiowe. Wówczas bowiem są one narażone na działanie soli drogowej, która może wywoływać korozję. Oprócz tego sól wpływa też negatywnie na warstwę ochronną, co może doprowadzić do jej łuszczenia, pękania czy osłabienia. W efekcie stanie się bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na trudne warunki nawierzchniowe, które zwiększają ryzyko uszkodzeń felg, na przykład na skutek odarć czy uderzeń.

Jakie są najlepsze środki do zabezpieczenia felg aluminiowych zimą? 

Omówiliśmy już, jak ważne jest zadbanie o dobrą kondycję felg aluminiowych w okresie zimowym. Oprócz tego warto też wiedzieć, w jakie środki się zaopatrzyć, aby zapobiec osłabieniu czy zniszczeniu tych elementów. Odwiedzając sklep detailingowy, w pierwszej kolejności dobrze zapoznać się z ofertą środków do czyszczenia felg. Aby konserwacja była skuteczna, pokrywana powierzchnia musi być uprzednio oczyszczona.

Właśnie dlatego dobrym wyborem będzie kupno specjalistycznych środków do czyszczenia felg aluminiowych, które pozwolą na pozbycie się opiłków z klocków hamulcowych czy lotnej rdzy. Drugim krokiem, jeśli chodzi o pielęgnacje aluminiowych felg w okresie zimowym, jest zakup preparatów do zabezpieczania felg. Mogą to być na przykład woski, które w zależności od potrzeb można nabyć w formie płynu albo pasty. Ta pierwsza będzie wygodniejsza w przypadku wieloramiennych felg. Niezwykle ważne jest, aby stosując tego typu środki, postępować zgodnie z zaleceniami producenta.