emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

Motoryzacja

Jak znaleźć samochód używany przez Internet?

Planujesz zakup używanego samochodu? Chciałbyś znaleźć go przez Internet, ale nie bardzo wiesz, czym powinieneś się kierować i na co zwracać uwagę, by ostatecznie nie skończyć na pojeździe o kiepskim stanie technicznym? Po przeczytaniu tego prostego poradnika wszystko stanie się dla ciebie jasne. Dowiesz się, jak samodzielnie sprawdzać samochody używane i wybierać spośród nich wyłącznie te najbardziej wartościowe modele.

Zwróć uwagę na zdjęcia

Już na samym początku powinieneś zwrócić uwagę na zdjęcia. Tak też zapewne zrobisz. Zanim zajmiesz się czytaniem opisu, zerkniesz na fotografie, bo jeśli one ci się nie spodobają lub nie spodoba ci się to, co na nich zobaczysz, od razu odrzucisz tę opcję i poszukasz czegoś innego. Nawet jakość fotografii może mieć znaczenie. Ładne i estetyczne zdjęcia zazwyczaj wychodzą spod rąk handlarzy. Zwykli kierowcy, którzy po prostu sprzedają swoje stare samochody używane, nie przywiązują do zdjęć zbyt dużej wagi. Ich fotografie będą więc często źle skadrowane, niewłaściwie oświetlone albo nieostre.

Jak znaleźć samochód używany przez Internet?

A teraz mała uwaga. Powinieneś uważać właśnie na te zbyt dobrze przygotowane oferty sprzedaży. Samochód używany od handlarza na pewno od razu ci się spodoba, ale po niego nie powinieneś sięgać, jeżeli zależy ci na zaoszczędzeniu pieniędzy. Znacznie taniej dostaniesz ten sam model u prywatnego sprzedawcy. To, że zdjęcia zostały źle wykonane, nie oznacza wcale, że zaprezentowane na nich auto też będzie źle wyglądać. Zawsze możesz zresztą sam pojechać do sprzedawcy i sprawdzić, jak jego samochód używany prezentuje się na żywo. Prędzej czy później na pewno to zrobisz. Nikt przecież nie będzie kupować kota w worku – byłoby to po prostu nierozsądne.

Możesz też po prostu zadzwonić do osoby, która wystawiła ogłoszenie i spytać ją, czy samochód używany jest dalej aktualny. Jeżeli w tym momencie usłyszysz pytanie: „który”, oznacza to, że masz do czynienia z handlarzem, który posiada jeszcze wiele innych aut na sprzedaż. Prywatny właściciel od razu odpowiedziałby na takie pytanie. Zawsze rób więc ten mały i szybki test, by przekonać się, z kim masz do czynienia.