emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

Quad
Motoryzacja

Quad – rejestracja i ubezpieczenie OC – o czym należy pamiętać?

Zastanawiasz się nad kupnem quada na własny użytek, a może chcesz otworzyć własną wypożyczalnie która będzie udostępniać pojazdy użytkownikom do jazd po wyznaczonym torze? Niezależnie od opcji którą wybierzesz, trzeba zastanowić się nad kilkoma kwestiami formalnymi, w tym nad ubezpieczeniem.

Czy takie ubezpieczenie jest w ogóle konieczne, a jeżeli tak, to czy obejmuje np. nieszczęśliwy wypadek, lub pokrycie kosztów leczenia związane z jakimkolwiek uszczerbkiem na zdrowiu w wyniku upadku lub zderzenia? Aby dowiedzieć się wszystkiego, warto skorzystać z ubezpieczenie24 i wybrać najkorzystniejsze opcje odpowiadające naszym potrzebom. 

  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
  • Ubezpieczenie24 pojazdu – co musisz wiedzieć
  • Suma ubezpieczenia – o jakich kwotach mówimy

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Ze względu na powszechność quadów i łatwą dostępność, nie zawsze traktowane są na tyle poważnie, że użytkownicy myślą o konieczności ubezpieczenia pojazdu mechanicznego. Obojętnie czy jesteś właścicielem firmy wypożyczającej quady turystom, prywatnym użytkownikiem, który zakupił quada na swój użytek, czy jest to prezent komunijny od bliskiej rodziny, ubezpieczeni OC, jest wymogiem koniecznym tak samo, jak w przypadku innych pojazdów mechanicznych http://ubezpieczenie24.org/ubezpieczenie-quada-czy-jest-obowiazkowe-ile-kosztuje/

Warto pamiętać, że nasze prawo pozwala na użytkowanie pojazdu czterokołowego w postaci quada, użytkownikom, którzy ukończyli 14 rok życia, dlatego choć często naciągane, przez użytkowników, wypożyczających maszyny dla młodszych uczestników zabawy, mogą skutkować wysokimi sankcjami w postaci kary finansowej. Koszt samego ubezpieczenia uzależniony jest między innymi od wariantu jaki dobierzemy, aby obejmował koszty leczenia lub wypłatę odszkodowania dla użytkownika w przypadku wypadku, należy wykupić dodatkowo polisę NW, która obejmuje ochronę życie lub zdrowie użytkownika, obejmujące skutki zawarte w podpisanej umowie. 

Ubezpieczenie24 pojazdu – co musisz wiedzieć

W przypadku posiadania quada, podobnie jak w przypadku samochodu, czy innego pojazdu mechanicznego, konieczna jest uprzednia rejestracja pojazdu w wydziale komunikacji. Podczas rejestracji należy okazać szereg dokumentów potwierdzających legalne nabycie quada oraz, dokumentów potwierdzających naszą tożsamość. Niezbędne będzie przedstawienie w urzędzie dowodu osobistego oraz dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był już rejestrowany przez poprzedniego właściciela. Aby potwierdzić posiadanie na własność czterokołowca, musimy zabrać ze sobą dowód sprzedaży oraz wcześniej wypełnić wniosek dostępny najczęściej na stronie urzędu o dokonanie rejestracji. Rejestracja w polskich urzędach podlega opłacie zgodnie z taryfikatorem udostępnianym w wybranej przez nas lokalizacji. Taki dowód uiszczonej opłaty również będzie niezbędnym dokumentem wymaganym podczas rejestracji. 

Po dokonaniu wszelkich formalności możemy rozpocząć proces ubezpieczenia pojazdu, precyzując dokładnie zakres ubezpieczenia, który zawiera ubezpieczenie OC oraz dodatkowo ubezpieczenie NNW.

Suma ubezpieczenia – o jakich kwotach mówimy

Kwota ubezpieczenia nie jest jasno określona, ponieważ uzależniona jest od rodzaju quada, jego wielkości oraz pojemności silnika. Kolejną kwestią braną pod uwagę przez ubezpieczycieli jest wiek właściciela pojazdu oraz staż posiadanego prawa jazdy. Podstawowe pakiety mogą rozpoczynać się już od 100 zł i sięgać do kilku tysięcy, w zależności od wybranego pakietu obejmującego OC, AC oraz NNW.