emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

co to jest steam
Rozrywka Technologie

Co to jest Steam? Czy warto na niego postawić?

Wiele osób zastanawia się, czym jest Steam. Jest to platforma do cyfrowej dystrybucji gier oraz programów. Ponadto jest to też serwis społecznościowy dla graczy z całego świata. Trzeba wiedzieć, że gry na Steam tj. Counter Strike: Global Offensive czy Dota łączą od wielu lat miliony graczy z całego świata. Warto dowiedzieć się więcej o najważniejszych informacjach dotyczących największego projektu Valve. Mowa tutaj oczywiście o platformie Steam.

Zobacz także: Sala kinowa w domu – jak ją urządzić?

Co to jest Steam?

Trzeba na początku powiedzieć, że za stworzenie platformy Steam odpowiada studio Valve, a także jego założyciel. Twórcą tej firmy jest Gabe Newell. Okazuje się, iż przedsiębiorstwo zostało założone w 1996 roku w Kirkland w stanie Waszyngton. Pierwszą produkcją był kultowy już Half-Life. Gra zyskała popularność na całym świecie. Co ciekawe, Valve od początku dawało spore pole do popisu ludziom, którzy są chętni do tworzenia modów dla ich produkcji. Dlatego narodził się między innymi Counter-Strike. Jest to jedna z najpopularniejszych gier w historii świata. Setki milionów osób zagrało choć raz w tę produkcję. Warto nadmienić, że obecnie Steam jest jednym z największych internetowych dystrybutorów gier. Ponadto posiada w swej ofercie blisko 55 000 tytułów.

Czym jest popularne Steam?

Steam to platforma, która zrzesza również około 120 milionów użytkowników, którzy dzięki stworzonym elementom portalu społecznego, mogą także między innymi wymieniać się swą twórczością, dyskutować na forum, handlować przedmiotami z gier między sobą oraz recenzować wszystkie produkcje. Trzeba też powiedzieć o tym, że cechą, która zdefiniowała studio była innowacyjność. Co ciekawe, obie części popularnej gry Half-Life zrewolucjonizowały gry typu FPS. Wcześniej żaden shooter nie połączył ze sobą w tak świetny sposób fabuły, mechaniki rozrywki, a także silnika fizycznego, które był wtedy innowacyjny. Ponadto gra Hal-Life 2 sama z siebie rozpędziła dopiero raczkującą ideę cyfrowej platformy z grami. Aby zagrać w taką grę, każdy użytkownik musiał zalogować się do platformy Steam. Co roku w tej wirtualnej bibliotece rejestrowało się coraz więcej ludzi z całego globu.

Steam

Platforma Steam sprawiła, że produkcje tworzone przez inne studia gier komputerowych zaczęły masowo pojawiać się w tej platformie. Można je było zakupić oraz pobrać ze Steam Store. Trzeba nadmienić, iż to Valve stoi za popularyzacją kluczy do gier. Z tego powodu Gabe Newell jest duchownym ojcem cyfrowej dystrybucji gier komputerowych. Jest to persona znana na całym świecie. Warto nadmienić, że na samym początku Valve skierowało się do innych przedsiębiorstw. Trzeba tutaj wymienić takich gigantów jak Microsoft czy Yahoo. Firma Valve proponowała wspólną pracę nad stworzeniem platformy Steam, jednakże nikt nie wierzył w potencjalny sukces tej wielkiej platformy. Dlatego firma Valve została zmuszona do samodzielnego stworzenia tej platformy. Okazało się, że po czterech latach istnienia tej platformy Steam liczył już ponad 13 milionów użytkowników z całego świata.