emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

wynajem długoterminowy auto
Motoryzacja Transport

Na czym polega wynajem długoterminowy auto?

Wynajem długoterminowy aut jeszcze niedawno był kojarzony przede wszystkim z przedsiębiorstwami, lecz obecnie takowy wynajem jest dostępny też dla osób fizycznych. Jest to popularna opcja, z której korzysta wielu Polaków. Nie jest to dziwne, bowiem stanowi bardzo wygodną formę finansowania aut oraz wyznacza korzystną alternatywę dla kupna pojazdu w ramach kredytu bankowego, a także leasingu. Warto dowiedzieć się, na czym polega wynajem długoterminowy oraz w jaki sposób wybrać najlepszą dla nas ofertę.

Zobacz także: Jakie są amerykańskie klasyki?

Wynajem długoterminowy auto

Kupno nowego pojazdu bardzo często wiąże się z ogromnym kosztem. Z tego powodu warto poszukać alternatywnego sposobu finansowania. Okazuje się, iż kredyt gotówkowy bądź kredyt samochodowy sprawia, że z konkretnym modelem auta musimy związać się przez dłuższy okres. Dlatego wynajem długoterminowa to opcja, która pozwoli nam łatwo zmieniać auto po zakończeniu umowy. Trzeba też powiedzieć, że długoterminowe wynajem aut jest formą finansowania pojazdu polegającą na jego wydzierżawieniu na wskazany w umowie czas. Dlatego można stwierdzić, że wynajem długoterminowy to samochodowy outsourcing, w którym wszystkie zadania oraz koszty powiązane z utrzymaniem auta bądź pojazdów przeważnie spoczywa na osobie wynajmującej.

Wynajem auta

Każdy kierowca nie musi się martwić o ponoszenie wydatków związanych z eksploatacją samochodu, który został wynajęty na długoterminowy okres. Ponadto przez cały czas, kiedy prowadzony jest długoterminowy wynajem, właścicielem auta pozostaje przedsiębiorstwo wynajmujące, lecz najemca może również w praktyce dysponować samochodem według swojego uznania. Jeśli mowa natomiast o podatkowym punkcie widzenia, wynajem długoterminowy auta jest traktowany jako leasing operacyjny i to bez konieczności wykupienia auta po okresie wynajmu. Co ciekawe, cechą charakterystyczną umowy wynajmu tego typu pojazdów jest wpisanie w nią maksymalnego rocznego przebiegu auta.

Cena wynajmu – jak wygląda?

Jeśli mowa o cenie wynajmu, będzie ona uzależniona od konkretnego modelu, a także parametrów auta, z którego chcemy skorzystać. Trzeba też wiedzieć o tym, iż inny będzie koszt naliczony za wynajem długoterminowy samochodu marki Mercedes, a nieco inny za wynajem tego typu w przypadku Skody bądź BMW. W przypadku, gdy decydujemy się na wynajem długoterminowy, godzimy się także na to, iż przez czas trwania umowy, musimy płacić koszt jego użytkowania, a nie spłacać całej wartości samochodu. Bardzo dużo osób zastanawia się, ile trwa wynajem długoterminowy pojazdu. Przeważnie mowa tutaj o okresie od 12 miesięcy do nawet pięciu lat. Należy zaznaczyć, że po zakończeniu umowy możemy, lecz nie musimy dokonać zakupu samochodu. Dlatego wynajem długoterminowy samochodu jest bardzo przydatną opcją. Obecnie takie rozwiązanie jest cenione przez ludzi w wielu krajach, także w Polsce. Zdecydowanie warto rozważyć taką opcję, bowiem może ona wpaść nam w gust. W Polsce istnieje wiele firm, które oferują wynajem długoterminowy samochodu.