emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

amerykańskie klasyki
Motoryzacja

Jakie są amerykańskie klasyki?

Ludzie bardzo cenią sobie lata 50. w Ameryce. Kojarzą się one przede wszystkim z przepychem, wolnością, a także konsumpcjonizmem. Warto zaznaczyć, że takowy trend tyczy się także samochodów. Obecnie coraz więcej osób chce zasmakować tego, co było budowane w Stanach Zjednoczonych. Dlatego warto dowiedzieć się, jak wejść w posiadanie amerykańskiego klasyka.

Zobacz także: BMW stare modele – jakie wybrać?

Amerykańskie klasyki

Warto zaznaczyć, że ogromna ilość chromów, coupé długości dzisiejszych luksusowych limuzyn, a także duże V8 oraz nawiązania do lotnictwa cechowały samochody lat 50. w USA. Ponadto ilość chromu w autach przekraczała dobry smak, a silniki, które je napędzały miały prawie absurdalną pojemność oraz śmiesznie małe moce z litra. Wszystko to przyciąga nie tylko naszych rodaków, ale też ludzi z reszty Europy. Obecnie coraz więcej osób pragnie tego, żeby poczuć się jak klasa średnia lat 50 w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie klasyki cenione są w wielu krajach.

Kupno amerykańskiego klasyka

Warto wiedzieć, że dla chcącego nic trudnego. Dlatego sprowadzenie samochodu wcale nie musi być takim trudnym zadaniem, jak się powszechnie wydaje. Trzeba do tego trochę samozaparcia oraz osoby, która pomoże nam w zrealizowaniu naszych marzeń. Wiele osób zastanawia się, czy kupować na miejscu bądź sprowadzać? Warto zaznaczyć, że tak jak w przypadku każdego auta nie warto stawić na okazje cenowe. Należy zaznaczyć, że samochody sprowadzane do naszego kraju, to przeważnie auta, na których dana osoba chce zarobić. Dlatego musimy uważać na samochody, które są podejrzanie tanie. Inną ważną kwestią jest to, że rynek starych samochodów w Stanach Zjednoczonych stale rośnie, lecz znalezienie odpowiedniego egzemplarza okazuje się sporym wyzwaniem. Dlatego w przypadku, gdy mamy sprecyzowane potrzeby, o wiele lepiej spojrzeć w stronę rynku Stanów Zjednoczonych. Należy wiedzieć, że w naszym kraju znajduje się bardzo dużo specjalistów, którzy zajmują się sprowadzaniem pojazdów ze Stanów Zjednoczonych. To oni szukają pojazdu oraz doradzają klientom czy warto zainwestować w konkretny model samochodu. Jeżeli już się zdecydujemy na konkretny samochód, to specjaliści bardzo chętnie sprawdzą auto przed kupnem oraz poinformują nas, czy samochód jest wart swojej ceny.

Jak sprowadzać auta z Ameryki?

Musimy pamiętać, że w czasie sprowadzania samochodu ze Stanów Zjednoczonych, zakup nowego samochodu, to niejedyny wyjątek. Trzeba też wiedzieć o podatku VAT, który wyniesie siedem procent. Na szczęście samochody, które mają ponad trzydzieści lat będą zwolnione z cła oraz akcyzy. Oznacza to w skrócie, że koszty sprowadzenia starego samochodu są o wiele mniejsze niż ściąganie młodszych aut. Inną sprawą jest opłata oraz wysyłka dokumentów ze Stanów Zjednoczonych do naszego kraju. Trzeba też pamiętać o wydatku, który wiąże się z transportem auta. Trzeba wiedzieć, że transport odbywa się drogą morską, co może być dość drogie. Do kontenera mogą zmieścić się nawet trzy auta. Płaci się za kontener, a nie za ilość auta.