emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

dystrybutor wody
Technologie

Nablatowy dystrybutor wody

Każdy człowiek bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania musi codziennie dostarczać swojemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Inaczej nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Najlepszym i najbardziej korzystnym dla człowieka płynem jest czysta woda.

Dlatego dbałość o nieprzerwany i łatwy dostęp do jej źródła to podstawa.

Czym jest dystrybutor wody?

Dystrybutor wody to urządzenie, które w sposób ciągły podaje wodę ciepłą lub zimną. Wyposażone jest bowiem w systemy chłodzenia i podgrzewania. Dzięki niemu można delektować się gorącą kawą rozpuszczalną lub krystaliczną, schłodzoną wodą, np. z sokiem. 

Dystrybutor wody w domu lub w biurze to bardzo praktyczne rozwiązanie. Urządzenie to występuje w wielu odmianach i formach. Wcześniej kojarzone z dużą maszyną i wielolitrową plastikową butlą stojącą w rogu w biurze czy urzędzie. Teraz jednak często przybiera przybiera kompaktowe rozmiary. Takie estetyczne, niewielkie urządzenie nazywa się nablatowy dystrybutor wody. To bardzo poręczne, często z zewnątrz wyglądające designersko, urządzenie, wyposażone w elektroniczne sterowanie i wyświetlacze. Co ciekawe, niektóre modele tego typu oferują wodę zimną i podgrzaną, część również dodatkowo wodę gazowaną. Są też opcje tylko wody zimnej i gazowanej. Nablatowy dystrybutor wody podłącza się bezpośrednio pod sieć wodociągową. Taki bezbutlowy dystrybutor można ustawić w dogodnym punkcie mieszkania, biura, studio, itp. 

Dystrybutor ma zabezpieczenia przed nieumyślnym użyciem gorącej wody. Ma to związek z tym, że przebywające w domu dzieci mogą przypadkowo poparzyć się aplikując sobie wrzątek przez przypadek na ciało. 

Zalety dystrybutora wody

Nablatowy dystrybutor wody ma zamontowane filtry, dzięki którym woda z sieci wodociągowej jest w odpowiedni sposób uzdatniana i przygotowywana do bezpiecznego bezpośredniego spożycia. Redukują one zanieczyszczenia mikrobiologiczne, chemiczne oraz mechaniczne. Usuwają chloru i nadmiar wapnia. Ta ostatnia cecha sprawia, że woda używana dalej, np. do gotowania potraw, nie powoduje osadzania się przysłowiowego kamienia. Odpowiednie filtry to gwarancja, że woda jest bardziej klarowna, ma lepszy zapach i smak. Warto pamiętać, aby każdy filtr do urządzenia posiadał niezbędne atesty PZH. 

Mniejszy, nablatowy dystrybutor wody ma jeszcze jedną, dodatkową zaletę. Nie trzeba pamiętać o zamawianiu wody w galonach, nie trzeba jej magazynować i w razie potrzeby, samodzielnie wymieniać, co często jest niewygodne i po prostu ciężkie do wykonania. 

Korzystanie z dystrybutora wody teraz stało się prostsze, wygodniejsze, bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Co istotne, dystrybutor wody nie stanowi już tylko wyposażenia firm, jest urządzeniem przydatnym w każdym gospodarstwie domowym. 

Wchodząc na stronę dystrybutory.eu do wyboru jest wiele modeli dystrybutorów, wśród których można znaleźć ten idealnie dopasowany do indywidualnych i firmowych potrzeb.