emotis.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

fotelik na rower
Technologie

Zastasowanie spawarek Tig

W naszych czasach rynek oferuje wiele produktów spawalniczych, które znakomicie sprawdzą się w działaniu. Do czołówki w tej dziedzinie należy zaliczyć spawarki tig, które odznaczają się wyjątkowo wysoką skutecznością działania. Wytwarzają one łuk elektryczny przy pomocy elektrod wolframowych. Za gaz osłonowy służy argon, ale można też użyć mieszanek z helem. Ważne jest przy tym użycie gazu o wysokiej czystości.

Precyzja to podstawa

Używanie spawarek tig wymaga z całą pewnością większej wprawy, niż spawanie tradycyjnym półautomatem spawalniczym. Przede wszystkim trzeba umiejętnie dobrać odpowiednie materiały. Chodzi tu głównie o elektrodę wolframową i topnik. Cały proces zostaje zainicjowany przez zajarzenie łuku w przycisku uchwytu spawalniczego. Różnica polega na tym, że podczas pracy z tigiem spoiwo musi zostać podane ręcznie. Jest to zatem trudniejsza do opanowania metoda, która wymaga poświęcenia większej ilości czasu na zdobycie doświadczenia w tej dziedzinie. Trzeba jednak pamiętać, że właśnie sposób łączenia materiałów za pomocą spawarki tig daje najlepsze efekty wizualne. Świetnie to ukazują balustrady w galeriach handlowych, które wyglądają nader efektownie i są niezwykle trwałe.

Urządzenie dostosowane do materiału

Podczas używania spawarek tig trzeba pamiętać, że dobór urządzenia będzie ściśle uzależniony od gatunku stali przeznaczonej do łączenia. Jeśli podstawowym surowcem będzie stal nierdzewna lub węglowa, to trzeba zakupić urządzenie na prąd stały. Jeżeli natomiast będziemy chcieli zespawać materiały aluminiowe, to potrzebna nam będzie spawarka na prąd przemienny. Oczywiście tego typu produkty oprócz parametrów podstawowych posiadają również inne możliwości. Do ważnych funkcji należy spawanie pulsem, ustawianie częstotliwości pulsu, ustawianie balansu, wypełnienie krateru, gorący start, dwu-takt lub cztero-takt. W sklepach z urządzeniami spawalniczymi można znaleźć wiele urządzeń dla tej metody spawalniczej. W przypadku kłopotów ze znalezieniem odpowiedniego produktu zawsze można skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Liczy się bezpieczeństwo

Przy używaniu spawarki tig bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego zakupując tego typu urządzenie, warto pamiętać o przyłbicy spawalniczej, odpowiednich uchwytach oraz masce spawalniczej. Ta ostatnia jest szczególnie istotna, gdyż zalicza się ją do najskuteczniejszych sposobów na ochronę oczu przed łukiem elektrycznym. Postęp w tej dziedzinie sprawił, że wielu spawaczy wybiera też przyłbice spawalnicze, które same dostosowują stopień zaciemnienia do warunków panujących podczas spawania.