emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

Transport towarów z Chin
Transport

Transport towarów z Chin – spedycja morska z Chin

Transportowanie towarów z Chin przebiega na wiele sprawdzonych sposobów. Jednym z nich jest spedycja morska, dzięki której zainteresowani mogą sobie pozwolić na transport drobnicy, jak i produktów o znacznie większych gabarytach. To bezpieczna i stosunkowo szybka forma transportu, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że rozwija się w tak ekspresowym tempie. 

Spedycja morska – co to jest?

Spedycja morska to nic innego, jak skuteczne i sprawne organizowanie przewozu rozmaitych towarów drogą morską. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku nie tylko inwestor, ale też rzetelnie dobrany dostawca (np. hurtownia) oraz pośrednik. Dzięki pośrednikowi oszczędza się sporo czasu, a poza tym dba się o to, aby cała inwestycja zakończyła się wielkim sukcesem i brakiem jakichkolwiek kłopotów (np. pod kątem opłat celnych, dokumentów i formalności). Spedycja morska składa się z wielu różnych czynności, a mianowicie:

  • załadowania kontenera na statek,
  • dostarczenia towaru we wskazane miejsce,
  • zorganizowania odbioru ładunku oraz jego ewentualnego przeładunku,
  • czuwania nad prawidłowym przebiegiem odprawy celnej.

Za wszystko odpowiada wykwalifikowany i doświadczony spedytor morski. Jak widać do sprawy trzeba podejść na poważnie, aby mieć pewność, że interesy inwestora nie zostaną w żaden sposób nadszarpnięte.

Spedycja morska z Chin

Import z Chin w formie transportu morskiego ma szeroką grupę zwolenników i co najważniejsze ma przed sobą świetlaną przyszłość. Spedycja z kontenerami morskimi z Chin ma bardzo duży sens, ponieważ na tę formę transportu decyduje się około 60-70 procent inwestorów. Ładunki mogą być przewożone w różnoraki sposób, np. przy pomocy wspomnianych kontenerów, ale też tankowcami oraz statkami typu chłodnia. 

Firmy w transporcie morskim powinny dysponować sporym doświadczeniem oraz cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Warto sprawdzić ich wiarygodność, tak aby spedycja w transporcie morskim przebiegła bez przykrych niespodzianek. Spedycje morskie są uważane za najbardziej opłacalne, a to ze względu na stosunkowo niskie koszty transportu (głównie drobnicowego). 

Transport kontenerów morskich – spedycja

Wiedząc już co to spedycja morska i na czym tak właściwie polega warto zdobyć niezbędne informacje na temat dwóch podstawowych rodzajów frachtu morskiego. Są to:

  • fracht LCL – o charakterze drobnicowym. W jednym kontenerze może się znaleźć kilka różnych przesyłek drobnicowych, które zostaną skierowane do różnych miejsc docelowych,
  • fracht FCL – o charakterze kontenerowym. Cały kontener jest przeznaczony wyłącznie dla jednego odbiorcy. 

Warto znaleźć firmy w spedycji morskiej, które organizują zarówno jeden, jak i drugi rodzaj transportu z Chin. Dzięki temu inwestorzy nie będą musieli się w żaden sposób ograniczać. 

Spedycja morska – etapy

Transport spedycją morską jest podzielony na kilka ważnych etapów. Na samym początku przeprowadza się profesjonalne i rzeczowe negocjacje z dostawcami, a następnie omawia się konkretne zlecenie (m.in. pod kątem ilości oraz typu przesyłanych produktów). Spedycja międzynarodowa morska ma duży związek z rezerwacją miejsca na statku handlowym. Jeśli inwestor lub pośrednik to zaniedba można mieć pewność, że produkty nie dotrą w wyznaczonym terminie do Polski.

Kontenery w spedycji morskiej charakteryzują się zróżnicowanymi wymiarami, dlatego za każdym razem należy je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Zajmie się tym renomowana morska firma transportowa. Spedycję można wesprzeć m.in. przy pomocy transportu dowozowego, a szczególną uwagę przykłada się do skompletowania niezbędnej dokumentacji (głównie dokumenty potrzebne do przeprowadzenia odprawy celnej).

Międzynarodowa spedycja morska kończy się załadunkiem i przyjęciem ładunku na zarezerwowany statek oraz jego rozładunkiem we wskazanym wcześniej porcie.