emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

Gdzie można wynająć auto we Wrocławiu
Transport

Gdzie można wynająć auto we Wrocławiu?

Dolnośląskie to jedno z najpiękniejszych województw w Polsce. To województwo pełne fantastycznych pomników przyrody wraz z nowoczesnym Wrocławiem, które przyciąga biznes i turystów. Nic dziwnego, że spotkamy tam również firmy, które proponują wynajem samochodów, ułatwiający podróże służbowe i wyjazdy wakacyjne. Jak w związku z tym wybrać najlepszą ofertę? 

Na co zwrócić uwagę? 

Tak naprawdę zdecydowania większość klientów wypożyczalni podejmuje decyzję o wynajmie jeszcze przed podróżą. Udają się na stronę internetową, która musi być przygotowana tak, aby rezerwacja pojazdu i ustalenie wszystkich szczegółów była intuicyjna i czytelna. Dlatego pierwszym krokiem jest sprawdzenie oferty na witrynie www. Jeśli z jakiegoś powodu rezerwacja nie jest możliwa nawet w krótkim terminie, prawdopodobnie mamy do czynienia z firmą, która ma niewielką flotę i nie jest w stanie nią efektywnie zarządzać. Oferta powinna być szeroka, co oznacza, że uwzględnia potrzeby różnych kierowców, którzy chcą skorzystać z aut dopasowanej charakterystyce. Niektórzy oczekują komfortowego auta dla czteroosobowej rodziny, innym natomiast w zupełności wystarczy samochód miejski z segmentu A lub B. 

Dodatkowe usługi i wyposażenie

Dostępność konkretnych modeli i klas samochodów to oczywiście nie wszystko. Nim przylecimy do portu lotniczego, możemy również skorzystać z usług uzupełniających. Wśród nich w Flex Rent dostępne są:

  • zniesienie udziału własnego, który pozwala uniknąć dodatkowych kosztów w sytuacji, gdy najemca spowoduje kolizję drogową,
  • przedpłata paliwowa umożliwiająca zwrot samochodu bez pełnego baku paliwa,
  • zgłoszenie drugiego kierowcy – gdy planujemy długą podróż z osobą, która również posiada prawo jazdy, warto umieścić ją w umowie na wszelki wypadek, 
  • wyjazd zagraniczny – bez względu na to, jaki kraj chcemy odwiedzić, należy to wcześniej zgłosić,
  • podstawienie samochodu pod hotel. Nie zawsze możliwy jest odbiór pojazdu z lotniska, stąd proponujemy rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć wynajem  samochodu z innego miejsca,
  • gwarantowany samochód zastępczy. Choć kolizje drogowe są rzadkością, to warto o tym pomyśleć, jeśli w trakcie wypożyczenia będziemy naprawdę często podróżować i nagła strata pojazdu byłaby dużą niedogodnością.

Poza usługami w Flex Rent można także dobrać wyposażenie. Klienci najczęściej korzystają z GPS-u oraz fotelików dla dzieci.

Dowiedz się więcej:https://flexrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-wroclaw/

Wynajem samochodów we Wrocławiu – podstawowe zasady

Aby wypożyczyć auto w Flex Rent, kierowca musi mieć ukończone 25 lat, a jego prawo jazdy musi być ważne od co najmniej 12 miesięcy. W związku z tym, aby wynająć samochód, należy przedłożyć wspomniane prawo jazdy oraz dowód osobisty. Poza tym kierowca musi mieć ze sobą kartę kredytową, na której są obecne środki w wysokości depozytu, jaki zostanie zajęty w związku z podpisaniem umowy. Karta kredytowa także musi być ważna – termin jej wygaśnięcia nie może być krótszy niż pół roku od dnia zakończenia wypożyczenia. Po rezerwacji internetowej wszystkie dokumenty (umowa z OWU, tabela opłat oraz protokół zdawczo-odbiorczy) zostaną sporządzone i podpisane na miejscu, a na kierowcę będzie czekał wybrany, zatankowany do pełna samochód. 

Artykuł sponsorowany