emotis.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Mężczyzna Motoryzacja Technologie Transport

Wycieraczki samochodowe jakie wybrać?

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że od czasu do czasu pewne elementy jego samochodu wymagają wymiany. Powoduje to, że trzeba nieco wiedzieć o swoim samochodzie, aby po pierwsze móc samodzielnie dostrzec, kiedy i co konkretnie wymaga wymiany, a po drugie, poprawnie ten element wybrać. Dobrym tego przykładem są wycieraczki samochodowe. Kiedy zatem powinno się je wymieniać, a także jak dobrać nowe?

Kiedy dokonać wymiany wycieraczek?

Zanim pójdzie się do sklepu kupować nowe wycieraczki samochodowe, najpierw warto się upewnić, czy na pewno te, które czy się posiada, nadają się do wymiany? Jak to poznać? Rzecz jasna po tym, jak posiadany model pracuje. Podstawowym objawem konieczności wymiany wycieraczek jest pozostawianie przez nie smug na szybie podczas pracy. Jednoznacznym sygnałem, że wycieraczki muszą być czym prędzej wymienione, jest bardzo wyraźnie słyszalne tarcie lub piszczenie wycieraczek o szybę.

Wycieraczki samochodowe jakie wybrać?

Jeśli zauważy się u siebie objawy, które jednoznacznie wskazują na to, że wycieraczki muszą zostać wymienione, koniecznie trzeba wiedzieć, jak je poprawnie wybrać. Dokonanie złego wybory będzie oznaczało albo brak możliwości montażu wycieraczek na samochodzie, albo po prostu ich złą pracę.
Na co zatem powinno się przede wszystkim uważać, gdy kupuje się wycieraczki? Najważniejszą sprawą jest wybranie odpowiedniego modelu. Na rynku obecne są ich aż trzy. Mogą to być wycieraki tradycyjne, w których metalowe ramie dociska gumowe pióro do szyby. Na rynku znaleźć można wersję płaskie, które mają zintegrowaną konstrukcje, a także modele hybrydowe, który są połączeniem obu wcześniejszych.

Kolejną kwestią jest określenie tego, jaki się potrzebuje rozmiar wycieraczek. Jak wiadomo, szyby w samochodach posiadają nie tylko różną wielkość, ale nawet nieco inny kształt. Z tego powodu bardzo ważne jest to, aby wybrać takie wycieraczki, które będą do posiadanej szyby idealnie pasowały. W tym celu najlepiej jest sprawdzić na opakowaniu danej wycieraczki, czy posiadane przez nas auto jest wymienione na liście. Jest to lista samochodów, które wg producenta będą mogły pracować z danym modelem wycieraczki.

Dlaczego to tak ważne?

Wiele osób deprecjonuje znaczenie dobrych wycieraczek w samochodzie i wybiera model zwykły i jak najtańszy, zupełnie się nie przyjmując tym, czy będzie odpowiedni do posiadanego auta. Jest to ogromny błąd, ponieważ najważniejszą sprawą podczas jazdy samochodem jest odpowiednia widoczność. Bez dobrych wycieraczek nie da się uzyskać dobrej widoczności, co drastycznie zmniejsza bezpieczeństwo jazdy takim samochodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.