emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Technologie Transport

Opony premium czy warto 0/1

Kupując opony przede wszystkim kierujemy się ceną zakupu. Jest to podstawowe kryterium, które bierzemy pod uwagę. Kolejnym są dopiero jej parametry techniczne. Jest jednak spora grupa kierowców, która na pierwszym miejscu stawia przede wszystkim na jakość, nie oglądając się specjalnie na koszty zakupu.

Jakiej klasy opony możemy spotkać na rynku

Kupując opony możemy spotkać się z ich podziałem na klasy ze względu na sezon użytkowania, oraz ze względu na cenę zakupu. Na rynku dostępne mamy trzy główne typy opon: opony letnie, zimowe, oraz wielosezonowe. Kryterium ceny dzieli opony na klasy ekonomiczne, opony klasy średniej, oraz opony premium. Najpopularniejszą klasą są opony ekonomiczne. Wiele z oferowanych produktów to chińskie opony o niewiadomych parametrach. Mimo składanych przez producenta deklaracji o parametrach, nie zawsze są one zgodne ze stanem faktycznym. Losowa jakość takiej opony może mieć fatalne skutki podczas jazdy, a nawet może doprowadzić do wypadku. Opony klasy ekonomicznej, to najbardziej rozsądny wybór dla przeciętnego kierowcy. Jest to najliczniej i najpełniej reprezentowana grupa produktów na rynku opon. Wybierając je dostajemy produkt renomowanej firmy i o zadowalających parametrach, często potwierdzonych w niezależnych testach. W grupie tej możemy nieraz znaleźć perełki, które aspirują do wyższej klasy, ale w korzystnej cenie zakupu. Opony klasy premium to produkty dla wymagających użytkowników.

Zalety opon premium

Opony premium są bardziej wytrzymałe od innych produktów, generują mniejsze opory toczenia, oraz powodują mniejszy hałas. Wszystkie te czynniki przekładają się na bezpieczeństwo, oraz komfort jazdy. Kupując oponę klasy premium płacimy przede wszystkim za najwyższą jakość oraz najbardziej zaawansowaną technologie dostępna na rynku. Opony klasy premium są pierwszym wyborem dla samochodów o wysokich osiągach, gdzie liczy się doskonała jakość co przekłada się na precyzję prowadzenia samochodu. Również posiadacze samochodów z zamontowanymi felgami w rozmiarach 20 i więcej cali w większości przypadków również będą skazani na zakup opony premium.

Odpowiadając sobie na pytanie podczas zakupu opony premium czy warto się nimi zainteresować, należy przede wszystkim precyzyjnie określić swoje potrzeby. Jeżeli pokonujemy rocznie duże odległości i poruszamy się głównie autostradami, to taka opona powinna być pierwszym wyborem. Podczas jazdy z dużymi prędkościami musimy być pewni tego, że opona nie zawiedzie nas w żadnym przypadku. Dodatkowo też poprzez mniejsze opory toczenia, opona taka da nam wymierne korzyści w postaci mniejszego zużycia paliwa.