emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

jakiego suva kupić
Motoryzacja

Jakiego SUVA kupić? Sprawdzone modele aut

W obecnych czasach SUV-y zyskują coraz bardziej na popularności. Ludzie zastanawiają się, na czym polega ich fenomen. Łączą one przede wszystkim cechy samochodów miejskich, a także terenowych. Efektem tego jest to, że przekładają się na pożądaną uniwersalność, a także funkcjonalność. Warto zaznaczyć, że SUV powinien sprawdzić się tam, gdzie auta o typowej usportowionej sylwetce oraz limuzyny nie mogą jeździć. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do surowych terenówek, SUV da nam poczucie komfortu oraz obcowania z przyszłością w motoryzacji. Wiele osób zastanawia się, jaki kupić SUV.

Zobacz także: Mechanika i budowa maszyn praca – jak wygląda?

Jakiego SUVA kupić?

Ludzie często zastanawiają się, w jakim stopniu solidnie zostały zaprojektowane oraz zrobione samochody, którymi jeździmy. Ponadto warto dowiedzieć się, jak bardzo są niezawodne w codziennej eksploatacji. Są to podstawowe pytania, które przychodzą na myśl. Warto przejrzeć testy takich samochodów, które przeprowadzane są na dystansie 100 tysięcy kilometrów. Okazuje się, że przy takim przebiegu, ponadprzeciętnie eksploatowane auta powinny ujawnić wszelkie ukryte wady, usterki, a także niedociągnięcia. W czasie testów starannie zostały odnotowywane wszystkie, nawet najdrobniejsze problemy z pojazdami. Ponadto można zobaczyć to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Przy takim teście z całą pewnością zostanie zauważona każda usterka oraz niedociągnięcie fabryczne samochodu.

Wybór dobrego samochodu

Istnieje 17 przetestowanych modeli SUV-ów. Tylko nieliczne wypadły blado w takim teście. Warto zaznaczyć, że najgorzej wypadło Subaru XV. Mowa tutaj o takiej marce, która uważana jest przez wiele lat za wzór niezawodności. Trzeba też dodać, że w przypadku tego typu samochodu mamy do czynienia z całą serią poważniejszych uszkodzeń, a także awarii. Trzeba tutaj nadmienić na przykład zużyte przedwcześnie sprzęgło oraz nadtopione tłoki. Ponadto należy zwrócić uwagę na korozję części zawieszenia oraz wiele innych wad. Dlatego takie subaru nie jest zalecane. Niestety niewiele lepiej wypadło Audi Q3, które jest popularne w naszym kraju. Mowa tutaj o przedstawicielu renomowanej, niemieckiej marki z segmentu premium. Okazało się, że usterek było nieco mniej niż w przypadku Subaru, jednakże taki SUV jest zdecydowanie odradzany.

Sprawdzony SUV – Ford Puma

Warto postawić na takie auto, które zapewnia uniwersalność, funkcjonalność, modny wygląd, a także komfort jazdy. Ceniony jest również wysoki poziom bezpieczeństwa pojazdu. Dlatego warto rozważyć zakup Forda Pumy, który jest jednym z najchętniej kupowanych aut tego producenta w Europie. Dodatkowo model ten szczyci się wyjątkowo dużym wzrostem sprzedaży w 2022 roku. Trzeba też nadmienić, że nowy Ford Puma zawiera wszystko to, co jest wymagane od aut. Niestety dłuższa podróż niskim sportowym autem często jest utrapieniem, zwłaszcza dla wysokich ludzi. Dlatego warto postawić na kompaktowego SUV-a. Świetnym wyborem będzie Ford Puma, który zapewnia spory komfort. Takie auto jest bardzo chętnie kupowane w naszym kraju.