Naprawy pojazdu zdarzają się w przypadku jednych aut rzadziej, jeśli chodzi o inne pojazdy – częściej. Bez względu na to, z jaką częstotliwością psuje się Twoje auto, z pewnością choć raz w życiu przydarzyła Ci się awaria w trasie. Jak sobie z nią poradzić?
Brak możliwości dojazdu do mechanika
Zdarzają się sytuacje, w których dojazd do mechanika samochodem wiąże się z dużymi kosztami lawetowania pojazdu. Niestety, taka sytuacja może spotkać każdego, zarówno w trasie, jak i pod domem. Nie zawsze istnieje możliwość holowania pojazdu, zarówno ze względu na jego gabaryty, jak i stan techniczny. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest mobilny mechanik, który – dzięki możliwości dojazdu – wiele usterek jest w stanie naprawić od ręki. Z reguły okazuje się, że nawet jeśli koszt naprawy jest wyższy niż w punkcie stacjonarnym – wciąż wypada korzystniej niż by to miało miejsce w przypadku konieczności wynajęcia lawety. Taka sytuacja ma miejsce szczególnie wtedy, gdy mimo niewielkiej odległości od warsztatu samochodowego, zachodzi konieczność zapłacenia kilkuset złotych za holowanie na przykład na odcinku 5 km. Wówczas może okazać się, że mobilny mechanik jest idealnym i najszybszym rozwiązaniem.
Kiedy warto skorzystać z mobilnego mechanika?
Przede wszystkim we wskazanej wyżej sytuacji – gdy koszty holowania pojazdu do warsztatu stacjonarnego przewyższają kwotę, jaką przyjdzie zapłacić mobilnemu mechanikowi. W takiej sytuacji zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z tego typu usług. To znaczna oszczędność czasu – bowiem nie trzeba czekać w kolejce dwukrotnie. W dużych miastach często zdarza się, że posiadacze pojazdów muszą najpierw odczekać dzień czy dwa na lawetę, a następnie – auto stoi pod warsztatem, czekając na swoją kolej do naprawy. Umawiając się z mobilnym mechanikiem niwelujemy ryzyko pozbawienia się samochodu na kilka dni czy nawet tydzień. Warto jednak mieć na uwadze, że usługi takie nie są możliwe w każdej sytuacji. Mechanik dojeżdżający do klienta nie pomoże nam, gdy pojazd wymaga naprawy z użyciem podnośnika bądź wjechania na tak zwany kanał – wczołganie się pod samochód jest nie tylko niebezpieczne, ale często również niemożliwe. Jednak bez obaw – mechanik zajmujący się pracą z dojazdem do klienta zawsze przeprowadza najpierw wywiad, który umożliwia mu określenie, czy naprawa ma szansę odbyć się z dojazdem do domu klienta. Jeżeli takiej opcji nie ma – zaleci umówienie naprawy w stacjonarnym punkcie własnym bądź dowolnie wybranym przez właściciela pojazdu.