emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Technologie

Kupujemy odkurzacz do samochodu – jaki wybrać?

Codzienne użytkowanie samochodu przyczynia się do powstawania różnego rodzaju zanieczyszczeń. Najszybciej brudzą się dywaniki, ale jednak największą uwagę zwracamy na tapicerkę foteli i kanapy.
Pomimo że do tapicerowania używane są tkaniny odporne na zaplamienia i zabrudzenia, to największą „zmorą” są okruchy jedzenia, papierki po słodyczach, piasek oraz inne tego typu śmieci, wyjątkowo trudne do usunięcia. Dlatego też zaopatrzenie się w funkcjonalny odkurzacz pomoże nam utrzymać idealny ład w każdym samochodzie.

Zobacz także: Jakie głośniki Bluetooth kupić?

Czym wyczyścić wnętrze auta, czyli jaki odkurzacz do samochodu?

Odkurzacz samochodowy jest bardzo praktycznym urządzeniem, pod warunkiem, że można podłączyć go nie tylko do gniazdka z prądem elektrycznym, ale również do gniazda zapalniczki samochodowej. Taka możliwość ułatwia posprzątanie samochodu w każdej sytuacji, bez konieczności szukania odpowiedniego źródła zasilania.

Odkurzacze samochodowe – rodzaje

Spośród wielu rodzajów odkurzaczy do samochodu na szczególne uznanie zasługuje odkurzacz akumulatorowy, najporęczniejszy i najbardziej praktyczny sprzęt gotowy do pracy po uprzednim naładowaniu akumulatora. Urządzenie nie posiada żadnych kabli, jest więc w stu procentach mobilne, wykorzystywane w sytuacji, gdzie brak jest dostępu do gniazdka z prądem elektrycznym. W zależności od parametrów technicznych pełne naładowanie baterii może wystarczyć na nawet 70 minut pracy odkurzacza. Niestety, urządzenie ma dość poważny minus – z powodu wbudowanego akumulatora sprzęt jest dość ciężki, co utrudnia swobodne nim manewrowanie.

Praktyczne gniazdo od zapalniczki

Odkurzacz na prąd z gniazda zapalniczki jest ograniczony przewodem, lecz podobnie jak akumulatorowy jest bardzo funkcjonalny. Ze względu na brak akumulatora, ten odkurzacz jest lżejszy, a co za tym idzie – bardziej poręczny. Aby można było pracować nim bez zbędnych przerw, pilnujmy, by kabel był odpowiednio długi w stosunku do długości samochodu. Im przewód będzie dłuższy, tym łatwiej dotrzemy do nawet najdalszych zakamarków.

Odkurzacze podłączane do sieci sprawdzą się tylko w niektórych sytuacjach, a więc w garażu, w warsztacie lub pod oknem mieszkania. Ponieważ ten model wymaga podłączenia go do gniazda elektrycznego, musi posiadać kabel zasilający, a jednocześnie uniemożliwiający przeniesienie odkurzacza na większą odległość niż długość przewodu. Jednak ten odkurzacz ma sporą zaletę – zazwyczaj moc jego silnika jest kilka razy większa niż moc odkurzacza akumulatorowego i podłączanego do gniazda zapalniczki. Inną zaletą tego urządzenia jest mała waga i kompaktowy rozmiar – brak ciężkiego akumulatora pozwala na łatwe przenoszenie go z miejsca na miejsce, a stały dostęp do prądu elektrycznego nie ogranicza jego czas pracy.