emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

Czy polski importer z Chin jest skuteczny?
Transport

Czy polski importer z Chin jest skuteczny?

Sprowadzanie produktów z Chin stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Przede wszystkim jest to ważne dla przedsiębiorców, którzy mogą zarobić w ten sposób więcej pieniędzy i zdobyć większe zasięgi.

Kim jest polski importer z Chin?

Polski importer z Chin odgrywa ważną rolę na coraz bardziej powiększającym się rynku tych usług. Produkty w Chinach są z reguły tanie, więc bezpośredni importer z Chin kupuje je tam i przywozi do Polski. W wypadku importu z Chin najpopularniejszą metodą transportu i w najbardziej atrakcyjnej cenie jest droga morska, czyli fracht. Na całym świecie jest wielu partnerów, którzy są w stanie zaoferować naprawdę ciekawe warunki. Dostarczanie przesyłek na cały świat jest możliwe głównie za sprawą długoterminowego i sprawdzonego partnerstwa. Warto dodać, że firma odbiera towar w Chinach i może dostarczyć go pod dowolny polski adres.

W imporcie bardzo ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie towarów. Trzeba o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy przewozi się kruche i delikatne elementy, takie jak szkło. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest konsolidacja ładunków drobnicowych. Która polega na tym, że kilka przesyłek można ze sobą połączyć, a następnie skierować do wspólnej dostawy na tej samej trasie. Istnieje tak zwany magazyn konsolidacyjny, do którego trafiają towar producentów z różnych części kraju.

Jak działa importer?

Dzięki konsolidacji możliwe jest tanie sprowadzenie wielu małych przesyłek do Polski, kosztami za transport dzielą się wszyscy, zamawiający transport w danym kontenerze. W tym wypadku najbardziej wydajny jest wspomniany już wcześniej transport drobnicowy drogą morską. Należy mieć na uwadze, że to klient ostatecznie dokonuje rodzaju transportu. To właśnie od wyboru metody transportu zależy czas, koszt oraz bezpieczeństwo przewożonych towarów. Każda z metod ma swoje zalety: transport lotniczy jest najszybszy, morski najtańszy, a kolejowy to średnia półka cenowa i szybsza realizacja zamówień niż drogą morską. Polski importer sprowadza towary z Chin w imieniu klienta, dlatego nie trzeba znać się na imporcie ani posiadać numeru EORI. To pośrednik w świetle przepisów jest importerem i to on wprowadza towar na rynek. Na sprowadzony z Azji asortyment wystawia polską fakturę VAT.

Silna pozycja gospodarcza Chin

Takie rozwiązanie sprawia, że Chiny cały czas przyciągają wielu klientów i są niekwestionowanym liderem sprzedaży na świecie. Trzeba też pamiętać, że rynek europejski działa na innych zasadach niż chiński. Każda osoba, która planuje transport z Chin towarów, powinna wcześniej dokładnie przestudiować przepisy, które każdego roku są nowelizowane i czasami ciężko się we wszystkim połapać. Nawet małe niedopatrzenie może mieć poważne konsekwencje, które później wpływają na cały proces logistyczny lub opóźnienia w dostawach. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie, a jej członkowie mogą w każdej chwili zadawać pytania chińskim kontrahentom, zweryfikować ich wiarygodność lub ocenić jakość wytwarzanych w tamtejszych fabrykach wyrobów. Największym problemem jest czas dostawy – w niektórych wypadkach okazuje się, że zamówiona partia dopiero zostanie wyprodukowana po złożeniu na nią zamówienia. Problem ten rozwiązuje skorzystanie z usług pośrednika, który złoży zamówienie u dostawcy, u którego towar jest dostępny „od ręki”.