emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

leasing używanych aut
Motoryzacja

Leasing używanych aut – na czym polega?

Polska to kraj, w którym istnieje wiele firm oferujących leasing używanych aut. Jest to bardzo popularne rozwiązanie w obecnych czasach. Na taką opcję decyduje się coraz więcej Polaków. Warto dowiedzieć się, czy warto postawić na samochody na raty. Okazuje się, że dla wielu osób jest to bardzo atrakcyjna oferta.

Najtańszy leasing samochodów używanych

Warto wiedzieć o tym, że leasing auta używanego nieco różni się od leasingu nowego samochodu nie tylko samym przedmiotem umowy, ale ponadto warunkami, jakie powinien pojazd spełniać. Trzeba też wiedzieć, że nie każdy używany pojazd może być leasingowany. Z tego powodu trzeba więcej wiedzieć na ten temat. Dzięki temu można wybrać atrakcyjną ofertę leasingową. W Polsce wiele firm oferuje leasing używanych aut. Warto zaznaczyć, że taka forma sprzedawania samochodu dotyczy przede wszystkim pojazdu kilkuletniego. Dostępne są też oferty leasingu pojazdów nawet jedenastoletnich, jednakże jest to rzadkość. Trzeba wiedzieć o tym, że długość maksymalnego okresu umowy leasingu na auto jest prawie taka sama, jak w przypadku oferty na nowe auto, co jest bardzo istotne. Oczywiście mogą pojawić się jakieś różnice. Wszystko zależy w praktyce od wybranej firmy oferującej auto w leasingu. Przeważnie jednak taki okres wynosi 72 miesiące, co jest bardzo cenną informacją. Warto jednak wiedzieć, że umową da się zawrzeć na dłuższy okres, lecz w praktyce wiąże się to z wymogiem spełnienia przez klienta dodatkowych warunków. Największym ograniczeniem w tym przypadku jest maksymalny wiek auta po zakończeniu umowy leasingowej. Co interesujące, każde przedsiębiorstwo może podchodzić do sprawy nieco inaczej. Dlatego warto rozeznać się w ofertach wielu firm oferujących samochody na raty.

Leasing samochodów używanych – na czym polega?

Warto wiedzieć o tym, że koszty leasingu mogą różnić się w zależności od danego przedsiębiorstwa. Zależy to też od wiarygodności firmy klienta, ale ponadto też wieku samochodu. Ciężko jednomyślnie wskazać, ile kosztuje leasing samochodu używanego. Można jednak znać najważniejsze elementy składające się na łączny koszt wykupu takiego pojazdu. Podstawowym kosztem w takim przypadku jest opłata bazowa. Warto wiedzieć, że jest ona ustalana indywidualnie w czasie podpisania umowy leasingowej. Dodatkowo stanowi określony procent. Przeważnie jest to 10-20% wartości auta. Okazuje się, że im wyższa opłata wstępna, tym niższa rata leasingowa, a ponadto cena wykupu po zakończeniu umowy leasingowej, co jest bardzo istotne.