emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Rozrywka Technologie

Jak tuningować auto?

Należy mieć świadomość, że zdecydowanej większości osób tuning samochodów kojarzy się nie tylko z szerokimi zderzakami, ale również poszerzonymi nadkolami. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że właściwie wykonany tuning może wpłynąć na znaczną poprawę wizualnych aspektów pojazdu, a także poprawić ogólne bezpieczeństwo. Jak tuningować auto?

Czy opłaca się tuningować samochód?

Osoby, które są w posiadaniu starszych samochodów muszą mieć świadomość, że nie zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie jego sprzedanie i kupienie nowego pojazdu. W zdecydowanej większości przypadków znacznie tańsze będą części do takich modelu. Możliwe będzie tym samym uzyskanie zdecydowanie lepszych osiągów. Doskonałym przykładem może być tuning.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w przypadku starszych samochodów można bez żadnego problemu uzyskać doskonały efekt nawet za kilkaset złotych. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się zmiana amortyzatorów. Ponadto zamienienie olejnych na gazowe może doprowadzić do sytuacji, ze przyczepność będzie zdecydowanie większa.

W jaki sposób tuningować silnik?

Warto wiedzieć, że istnieje bardzo dużo sposobów na tanie oraz szybkie poprawienie pracy silnika w samochodzie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniany element auta jest narażony nie tylko na bardzo wysokie temperatury, ale również tarcie. W jaki sposób można zatem poprawić jego stan? Doskonałym sposobem będzie zmiana filtra powietrza na sportowy. W ten sposób można będzie odczuć różnice. Nie jest to oczywiście związane z wysokim kosztem. Obecnie można bez żadnego problemu znaleźć filtry stożkowe nawet za kilkadziesiąt złotych.

Osoby, które chcą jednak bardziej satysfakcjonującego rezultatu mogą zainwestować w skuteczniejszą zmianę parametrów silnika. Jest to tzw. chip tuning. trzeba zdawać sobie sprawę, że to profesjonalna usługa polegająca na zmianie mapy silnika. W ten sposób możliwe jest zwiększenie mocy przy zmniejszeniu spalania. Należy zaznaczyć, że cena będzie uzależniona od modelu.

Tuning wizualny

Osoby, które są usatysfakcjonowane z tego, jak pracuje auto mogą skupić się tylko i wyłącznie na właściwym wyglądzie. Nie wszyscy mają świadomość, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się zmodyfikowanie praktycznie wszystkich wskaźników. Można podjąć decyzję o zmianie obwódek zegarowych, albo zamontowaniu nowych modelu.

Należy mieć świadomość, że kierowcę będzie ograniczała tylko i wyłącznie wyobraźnia. Warto wiedzieć, że cały klimat może zostać także poprawiony przez oświetlenie LED. Są to bowiem taśmy niezwykle proste w instalacji.