emotis.pl

motoryzacja, mężczyzna, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Technologie Transport

Auta powindykacyjne. Tanie i warte uwagi

Szukając niedrogiego i fajnego samochodu do kupienia, większość kupujących koncentruje się na ofertach osób prywatnych i ofertach firm, zajmujących się handlem pojazdami. To jak najbardziej odpowiedni kierunek poszukiwań, Nie każdy jednak wie, że istnieje jeszcze jedna opcja, dzięki której tanio można nabyć bardzo interesujące samochody.

Samochody po windykacji

Ciekawą opcją zakupu tanich i sprawnych samochodów, jest zakup w firmie, sprzedającej samochody po windykacji. Auta powindykacyjne, to pojazdy ze sprawdzoną historią, z jasnym stanem prawnym, odebrane właścicielom, z powodu długów. Najczęściej sprzedawane są znacznie poniżej ceny rynkowej, firmom, które zajmują się ich sprzedażą, zależy bowiem na szybkiej sprzedaży i odzyskaniu w ten sposób choć części pieniędzy z zadłużenia. Niekiedy, sprzedaż odbywa się na zasadzie kto da więcej, nie jest to jednak generalna zasada. Najczęściej auta powindykacyjne są do kupienia natychmiast za z góry określoną cenę. Cenę jak najbardziej atrakcyjną, wartą uwagi.

Gdzie kupić pojazdy po windykacji?

Najprostszym sposobem zakupu aut powindykacyjnych jest dotarcie do jednej z wielu firm, zajmujących się sprzedażą takich pojazdów. Bardzo często w takich firmach, można znaleźć w ofercie również samochody poleasingowe. Firmy działające w tej branży, prowadzą też strony internetowe, gdzie można poznać pełną ofertę pojazdów, dopytać o szczegóły i później, ewentualnie obejrzeć je na miejscu i zdecydować się na zakup. Samochody powindykacyjne, bardzo często sprzedawane są także przez banki, warto szukać takich ofert na ich stronach i pytać w oddziałach banków. W przypadku wielu firm oraz banków, istnieje opcja ustawienia powiadomień emailem. Warto się na to zdecydować i otrzymywać wiadomości o nowych samochodach do kupienia.

Podsumowując.

Zakup samochodu po windykacji, to jeden z ciekawszych sposobów zakupu samochodu sprawnego, w miarę nowego i niedrogiego. Tego rodzaju auta, zawsze sprzedawane są poniżej ceny rynkowej. Nie każdy korzysta z tej opcji zakupu pojazdu, co z punktu widzenia osoby zainteresowanej takim pojazdem, paradoksalnie jest dobrą informacją. Chcąc kupić tanie auto używane, nie należy koncentrować się wyłącznie na ogłoszeniach osób prywatnych czy ofertach auto komisów. Analiza ofert aut powindykacyjnich jest jak najbardziej wskazana. Warto wspomnieć, że analizując takie oferty, nie należy sugerować się do końca podanymi cenami. I tam istnieje możliwość negocjacji cen i zapłacenia za pojazd mniej, niż na początku firma, za niego oczekiwała.